İNEGÖL’DE MİTİNG GİBİ KARŞILAMA

22 OCAK 2014

BASIN BÜLTENİ

İNEGÖL’DE MİTİNG GİBİ KARŞILAMA

Altepe: “Sadece yaptıklarımızı anlatsak yeter”

İNEGÖL/YENİŞEHİR – Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Ankara’da ilçe belediye başkan adaylarının açıklandığı toplantı dönüşünde İnegöl İlçesi’nde miting havasında bir törenle karşılandı. İlçe meydanında toplanan vatandaşlara seslenen Altepe, “Propagandaya ihtiyacımız yok. Sadece yaptıklarımızı anlatsak yeter. 10 yıl öncesi İnegöl’ü, Bursa’yı ve Türkiye’yi halkımıza hatırlatıp, bugün geldiğimiz noktayı iyi anlatmalıyız” dedi.

AK Parti Genel Merkezi’nde Bursa’nın 17 ilçe belediye başkan adayının açıklandığı toplantıya katılan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursa dönüşünde İnegöl ilçesinde coşkulu bir kalabalık tarafından karşılandı. İlçe meydanına kurulan stantta meşale gösterileri ve konfeti yağmuru altında çıkan Altepe, İnegöl Belediye Başkanı ve üçüncü dönemde de yeniden aday gösterilen Alinur Aktaş’ın elini havaya kaldırarak, seçimlerden sonra Büyükşehir sınırlarına girecek olan İnegöl için tarihi bir sürecin başladığını söyledi. İnegöl Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ın iki dönemdir yaptıklarının hem vatandaşlar hem de parti yönetimi tarafından kabul gördüğünü, Aktaş’ın İnegöl’ün kalbinde taht kurduğunu ifade eden Altepe, “İnegöl, bugüne kadar kendine yakışanı hep yaptı ve her seçimde en güzel sonuçları İnegöl’den aldık. İnşallah Bu seçime de damgayı İnegöl vuracak ve en iyi sonucu yine İnegöl’den alacağız” dedi.

“Bizim işimiz hizmet”

Geçmişteki partiler iyi hizmet üretseydi AK Parti’nin kurulmasına gerek kalmayacağını hatırlatan Altepe, “Hizmet bizim işimiz. Biz hizmet gönüllüsüyüz. Halk bu partiyi bunun için kurdu. AK Parti’nin kuruluş gayesi hizmet. AK Parti’nin gayesi halkı iktidara taşımak. Halkı iktidara taşıyan gerçek kadrolar, bu kadrolar. Siyasetin nasıl yapılacağını, hizmetin nasıl üretileceğini gösteren, bu işi ibadet aşkıyla yapan kadrolar, bu kadrolar. Siyasetin her kademesinden geçmiş, dünyaya siyaset nasıl yapılır göstermiş, yerel yönetimden başbakanlığa, genel başkanlığa kadar bu işin nasıl yapılacağını göstermiş güzel bir liderimiz var. İnşallah O’nun yüzünü kara çıkarmayacağız, O’nun yüzünü güldüreceğiz. İnşallah O’nun yüzünü güldüren en güzel sonuç Bursa’dan çıkacak. Hem Bursa için hem İnegöl için daha yapacak çok işimiz var” diye konuştu.

“Yaptıklarımızı anlatsak yeter”

Büyükşehir Belediyesi olarak geçtiğimiz 5 yıl içinde yaptıkları çalışmaları anlatan Altepe, Bursa’nın bu dönem deniz otobüsü, deniz uçağı, helitaksi, yerli tramvay gibi yeni ulaşım araçlarıyla tanıştığını, stadyum, bilim merkezi, teleferik, yerli tramvay gibi projelerle en fazla konuşular kentin Bursa olduğunu hatırlattı. Artık Büyükşehir’in gücünün İnegöl’ün de yanında olduğunu belirten Altepe, “Seçimlere artık 2 aydan bir hafta kadar da fazla bir zamanımız var. Hiç vakit kaybetmeden İnegöl’ü adım adım gezeceğiz. Propaganda değil, yaptıklarımızı anlatsak yeter. Başbakanımızın yaptıklarını, ekonomi, sanayi, turizm sağlık alanında yapılanları iyi anlatmalıyız. 10 yıl önce ve bugüne hatırlatacağız. İnsanlar çabuk unutabiliyor. 10 yıl önce İnegöl nasıldı? Bursa nasıldı? Ve bugün hangi hizmetlere kavuştu. Bunları en güzel şekilde anlatacağız. İnşallah 30 Mart akşamı yine bu meydanda zafer şarkılarını söyleyeceğiz” dedi.

İnegöl’deki karşılamanın ardından Yenişehir İlçesi’ne geçen Altepe, burada da AK Parti Yenişehir Belediye Başkan adayı Süleyman Çelik ile birlikte vatandaşların karşısına geçti. Yenişehir Belediyesi’nin gücünün artık Büyükşehir Belediyesi’nin gücüyle birleştiğini belirten Altepe, tarımdan hayvancılığa, altyapıdan spor ve çevreye kadar birçok büyük projenin kısa sürede Yenişehirlilerle buluşacağını sözlerine ekledi.

TWITTER'DA Recep ALTEPE /