İKTİDAR OLMAK TEZGAHTAN DEĞİL SANDIKTAN GEÇER

Bursa’ya geçtiğimiz dönemde marka projeler kazandırdıklarını, 26 dalda Türkiye’ye 6 dalda da dünyaya örnek yatırımları hizmete aldıklarını belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, “Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır. Daha gerçekleştireceğimiz çok proje var” dedi.

Başkan Altepe, Yıldırım’da bir dizi etkinliklere katıldı. Karlıdağ Caddesi’nde esnaf ziyaretleri gerçekleştiren Başkan Altepe, AK Parti Yıldırım İlçe Belediye Başkan Adayı İsmail Hakkı Edebali’nin Selçukbey Caddesi’ndeki seçim ofisinin açılışına katıldı. Şükraniye Mahallesi’nde bulunan Batı Trakya Spor Kulübü tesislerinde Çamlık Sitesi sakinleriyle, Şükraniye Spor Kulübü’nde de sporseverlerle buluşan Başkan Altepe, yeni dönemde Bursa için gerçekleştirecekleri hizmetlere değindi. Başkan Altepe, Mollaarap Mahallesi’nde bulunan Bursa Bosna Sancak Yardımlaşma Dayanışma ve Kültür Derneği’ne de uğrayarak, göçmenlerin sıkıntılarını dinledi. Başkan Altepe’ye temasları çerçevesinde AK Parti İl Başkanı Cemalettin Torun, AK Parti Yıldırım Belediye Başkan Adayı İsmail Hakkı Edebali ve partililer de eşlik etti.

“İktidar olmak tezgahtan değil sandıktan geçer”

Başkan Altepe, Yıldırım temaslarında güncel konulara değindi. Son günlerde kendi çıkarları uğruna Türkiye’nin önüne takoz koymak, iktidarı dolayısıyla Türkiye’yi raydan çıkarmak isteyenlerin bulunduğunu, kendilerine alçakça tuzaklar kurulduğunu belirten Başkan Altepe, 30 Mart seçimlerinin tüm bu oyunlara dur diyeceğini ifade etti. Gece gündüz memleket için çalıştıklarını, sağlıkta, eğitimde, ulaşımda, ticarette, tarımda, turizmde, sanayide ülke için çok ciddi mesafeler kat ettiklerini, adeta Türkiye’ye son 11 yılda müthiş bir değişim ve gelişim dönemi yaşattıklarını vurgulayan Başkan Altepe, “İktidar olmak tezgahtan değil sandıktan geçer. İnşallah bu kalkınma, istikrar ortamı devam edecek. Onların yaptıkları sökmeyecek” diye konuştu. Geçen seçimlerde de benzer oyunların oynandığını, Bursa’da Ak Parti’ye kaybettirmek için fabrikaları kapattıklarını ve 100 bin işçiyi kışkırttıklarını hatırlatan Başkan Altepe, “Ama millet bu oyunu yemedi. Seçim günü geldi ve oyların yarısını aldık. Bu sefer inşallah daha iyisini alacağız” şeklinde konuştu.

DAHA GÜÇLÜ BÜYÜKŞEHİR DAHA GÜÇLÜ YILDIRIM

Başkan Altepe, yaptığı konuşmalarda, gerçekleştirdikleri hizmetlere ve yeni dönem yatırım stratejilerine de değindi. Bursa’nın güncellenmiş tarihi eserlerle, spor tesisleri, parklar, kültür merkezleri, kadın gençlik lokalleri ve tramvay üretimiyle ilk kez geçen dönem tanıştığını hatırlatan Başkan Altepe, yeni dönemde de aynı stratejinin daha da artarak sürdürüleceğini ifade etti. Seçimlerden sonra devreye girecek Büyükşehir Yasası’yla birlikte daha güçlü bir Büyükşehir’in daha güçlü bir Yıldırım’ın ortaya çıkacağını, belediyelerin ‘kırsal kalkınmadan sanayiye, kent hizmetlerinden prestij muhtelif projelere kadar’ her işi yapabilecek duruma geleceğini kaydeden Başkan Altepe, “Nasıl düne kadar bu hizmetleri verdiysek, 30 Mart seçimlerinden sonra Yıldırım için en güzel hizmetleri vermeye devam edeceğiz. Yıldırım, Bursa’nın inşallah parlayan yıldızı olacak” ifadelerini kullandı. 30 Mart’tan sonra hem Türkiye’de hem de Bursa’da yeni bir dönemin başlayacağını yineleyen, bu nedenle tüm seçim hazırlıklarını yoğun bir şekilde sürdürdüklerini ifade eden Başkan Altepe, “Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır. Her alanda hazırlıklarımız var, heyecanlıyız. Bursa’yı ve Yıldırımlıları seviyoruz. Onlar için en güzel hizmetleri gerçekleştirmeye hazırız” açıklamasında bulundu.

TWITTER'DA Recep ALTEPE /