Bursa’yı Bursa yapan isim Recep Altepe

Bursa Belediye Başkanı Recep Altepe Beyaz TV’de yayınlanan Başkanlar Konuşuyor programında bugüne kadar hayata geçirdiği ve yapacak olduğu projelerini anlattı.
2009 yerel seçimlerinde Ak Parti’den aday olup, Belediye Başkanlığı koltuğuna oturan Recep Altepe, ‘’Bursa Türkiye’nin parlayan yıldızı olacak’’ sloganıyla çıktığı bu yolda, birçok önemli projenin altına imza attı.

UÇAN TAKSİ
Çalışmalar konusunda önceliği ulaşıma veren Başkan Altepe, Bursa-İstanbul arasını 25 dakikaya indiren, Bursa’nın gözbebeği Helitaksi’nin ilk yolcularını İstanbul’a uğurlamanın gururunu yaşadı.

110 YILLIK HAYAL GERÇEK OLDU
Bursa, Recep Altepe döneminde 110 yıllık bir hayali gerçekleştirdi; Türkiye’nin ilk yerli tramvayı “İpekböceği” iki aylık test sürüşlerini başarıyla geçip Bursalılar’ın hizmetine girdi.

BURSA-ULUDAĞ ARASINA TELEFERİK
Bursa’ya kazandırılan en önemli hizmetlerden biri de hiç şüphesiz ki, Uludağ’ı yeniden cazibe merkezi haline getirecek Teleferikti… Bursa ile Uludağ arasını 12 dakikaya indirecek Teleferikin ilk test seferini de yine Recep Altepe yaptı.

TİMSAH ARENA
Başkan Altepe, Bursaspor’a da ‘’Timsah Arena’’yı hediye etmenin mutluluğunu yaşadı. Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan ve dünyanın en iyileri arasında gösterilen 45 bin kişilik Timsah Arena, üst düzey deprem güvenliğine sahip. Başkan Altepe’nin 2011 yılında temelini attığı Stadyum, kapılarını açmak için gün sayıyor.

TWITTER'DA Recep ALTEPE /