Bursa’da hizmette yeni bir çağ başlıyor

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından modernizasyonu yapıldıktan sonra yeni hizmete açılan mezbaha ile ekonomisi yeniden hayat bulan Akçalar’da vatandaşlar, Başkan Altepe’yi büyük bir coşkuyla karşıladı.
Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, yeni yasaya göre yatırım bütçesinin yüzde 10’una tekabül eden yaklaşık 120 milyon TL’ye kırsala ayırmak zorunda olduklarını hatırlatarak, kırsal kalkınmanın Büyükşehir’le başlayacağını söyledi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, seçim çalışmaları kapsamında AK Parti İl Başkanı Cemalettin Torun ve Nilüfer Belediye Başkan Adayı Mustafa Esgin ile birlikte Nilüfer’e bağlı Akçalar’da vatandaşlarla buluştu. İlçe ekonomik anlamda can damarı konumunda iken 2009 yılında kapatılan mezbahanı yeniden modernize ederek ilçe ekonomisine kazandırması nedeniyle ilçe halkı Başkan Altepe’ye büyük ilgi gösterdi. Belde merkezi esnafı gezen Başkan Altepe, daha sonra meydanda toplanan vatandaşlarla sohbet etti ve yeni dönemde özellikle kırsal kalkınma yolunda atacakları adımlar hakkında bilgiler verdi.

YENİ BİR DÖNEM BAŞLIYOR
Yeni Büyükşehir yasası ile yeni bir dönem başladığının altını çizen Başkan Altepe, “Artık yetkileri artmış, her alanda hizmet edecek belediyeler var. Bundan sonra İl Genel Meclisi, İl Özel İdare yok. Tüm kırsal kesime destek verecek belediyeler var. İnşallah 30 Mart akşamı en güzel sonucu alırız ve Mustafa Esgin’i Belediye Başkanı yaparız. Akçalar’da bu ortamı görüyorum. İnşallah onunla birlikte yeni bir hizmet çağı başlamış olacak. Bu güne kadar ne dediysek yerine getirdik. Bugüne kadar burada oluşan sıkıntılar, bize gelen talepler, hepsini çözmek için çalıştık. Altyapı sorunlarından başlayarak, tüm talepleri yerine getirmeye çalıştık. Mezbaha buranın atardamarıydı ve kapanmıştı. Biz bunu yeniden ekonomiye kazandırmak için bir ilki gerçekleştirdik ve hala büyük mücadele veriyoruz. Şimdiden sonra daha da iyi şekilde çalışacağız. Üretimden, gölden, köylerden sorumluyuz. Gölden daha fazla istifade etmek, sebzecilik, meyvecilik, hayvancılık başta olmak üzere tarım yatırımlar daha da artacak. Artık biz sadece yol, su, kanalizasyon, hizmet binası değil her alanda sorumluyuz. Biz söylediysek hepsi olacak. Kavşak ve köprü olacak mı? Dediler. Programa alındı, inşallah bu yıl içinde bitmiş olacak. Akçalar’a, Bursa’mıza hayırlı olsun” diye konuştu.

Nilüfer Belediye Başkan Adayı Mustafa Esgin de bölgenin tüm sorunlarını yakından bildiklerin ve seçimlerin ardından Büyükşehir Belediyesi’nin de destekleriyle bölgede kalkınmayı başlatacaklarını söyledi.

TWITTER'DA Recep ALTEPE /