BİZİM İŞİMİZ HİZMET, ONLARINKİ ENGELLEMEK

ALTEPE, DEV PROJELERİ ENGELLEYEN MUHALEFETE YÜKLENDİ
ALTEPE: “BURSA İÇİN HEYECAN DUYMAYANLAR MERAK EDİYORUM NASIL HİZMET EDECEK”

BURSA – Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Tahtakale esnafı tarafından kendisi için hazırlanan seçim bürosu açılışında, Bursa için dev projeleri engellemeye çalışan muhalefete yüklendi. Samanlı bağlantı yolundan teleferik projesine kadar kent için hayati önem taşıyan projelerin mahkeme yoluyla engellenmeye çalışıldığını hatırlatan Altepe, “Dün bu projeleri durdurduk diye sevinçle haber yaptıranlar, Bursa için heyecan duymayanlar, merak ediyorum nasıl hizmet edecek” dedi.

Tahtakale’deki Akarsu İpekçi İşhanı esnafı tarafından Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe adına hazırlanan seçim bürosu, Altepe’nin yanı sıra Bursa Milletvekili Mustafa Öztürk ve AK Parti İl Başkanı Cemalettin Torun çok sayıda partili ve vatandaşın katılımıyla açıldı. İş hanı girişinde meşale gösterileriyle karşılanan Altepe, burada yaptığı konuşmada muhalefete yüklendi. Spordan tarihi mirasa, ulaşımdan çevre ve alt yapıya kadar her alanda Bursa’yı geleceğe taşımamak için gece gündüz çalıştıklarını ve çalışmaya devam edeceklerini dile getiren Altepe, kendileri yoğun bir şekilde çalışırken, birilerinin de bu çalışmaları engellemek için çaba sarf ettiğini vurguladı. Yıldırım’ı otobana bağlayacak Samanlı bağlantı yolunu durdurmak için birileri tarafından yoğun bir çaba harcandığını kaydeden Altepe, “650 bin nüfuslu Yıldırım’ın Çevre yoluna bağlantısını engellemek onlar için gurur kaynağı. Yolu durdurduk diye gazetelere haberler yaptırdılar. Yine teleferiği durdurmaya çalıştılar. Kapasitesi 12 kat artacak ve oteller bölgesine kadar çıkacak olan teleferik, 20 ağaç fazla kesilecek diye durdu. ‘Belediye binası yapamazsınız’ dediler. Neden yapamıyoruz. Belediye binası olmayan tek Büyükşehir Belediyesi Bursa. ‘Stadyumu yapamazsınız’ dediler. Bizim işimiz hizmet, onların işi engellemek. Bursa için heyecan duymayanlar merak ediyorum nasıl hizmet edecek. Ben de muhalefet yaptım. 10 yıl muhalefet sözcülüğü yaptım. Hem Erdem Saker döneminde hem Erdoğan Bilenser döneminde muhalefetteydim. Ancak biz Bursa için çakılan her çiviye destek verdik. İktidarın görevi nasıl hizmetse muhalefetin görevi de hizmettir” diye konuştu.

“Seçimden korkumuz, kaygımız yok”
AK Parti’nin kuruluş amacının halka hizmet etmek ve halkı iktidara taşımak olduğunu dile getiren Altepe, bugün esnafın bir araya gelerek seçim bürosu hediye etmesinin, halkla bütünleşmenin en önemli göstergesi olduğunu vurguladı. Gerek ilçe belediye başkanlığı gerekse Büyükşehir Belediye Başkanlığı döneminde söylem değil icraat adamı olduklarının altını çizen Altepe, “Seçim öncesi ne söz verdiysek, hepsini fazlasıyla yerine getirdik. ‘Bursa demir ağlarla örülecek’ dedik, Görükle ve Emek’in ardından Kestel hattında da deneme seferlerini başlatıyoruz. 135 yıl sonra belediye binasını yapıyoruz. Yeni stadyum, Bilim Teknoloji Merkezi gibi Avrupa’da bile örneği bulunmayan anıtsal yapıları kente kazandırıyoruz. Tarihi eserler, spor tesisleri, altyapı yatırımları katlanarak arttı. Bu nedenle bizim seçimden korkumuz, kaygımız yok. Seçim bizim için kolay. Ancak hedefimiz en yüksek oyu almak. Bu nedenle geminin kaptanı, adam gibi adam Recep Tayyip Erdoğan’ın arkasında duracağız ve en yüksek oyu inşallah Bursa’da alacağız” dedi.

Sandıktan umudunu kesenler farklı metotlar deniyor
Seçim bürosu açılış törenine katılan AK Parti Bursa Milletvekili Mustafa Öztürk de Türkiye üzerine oynanmaya çalışılan oyunlara dikkat çekti. Türkiye daha da büyüyüp, güçlendikçe, sömürülerden beslenen güçlerin menfaatlerine engel oldukça, bu güçlerin birilerini maşa olarak kullanmaya başladığını ifade eden Öztürk, “Türkiye’yi kimseye yedirtmeyiz. Siyaset bizim işimiz, yönetimin işi. Siyasetten, sandıktan umudunu kesenler, başka metotlarla Türkiye’nin önünü kesmeye çalışıyor. Bu seçin o yüzden çok önemli. Eski Türkiye’yi mi istiyorsunuz? Yeni Türkiye ile devam mı etmek istiyorsunuz?. Buna siz karar vereceksiniz” diye konuştu.
AK Parti İl Başkanı Cemalettin Torun da 30 Mart seçimlerinin önemine vurgu yaparak, “Hem yerel yöneticileri seçeceğiz hem de ülkenin bekasını oylayacağız. Biz inşallah hem belediyeleri AK Parti’ye hediye edeceğiz hem de oylarımızı daha da yukarılara çekip, oynanan oyunlara cevabı sandıkta vereceğiz” dedi.

IMG_5583 IMG_5598 IMG_5635 IMG_5645 IMG_5654

TWITTER'DA Recep ALTEPE /