BAŞKAN ALTEPE’YE MUDANYA’DA SEVGİ SELİ

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Mudanya’nın köylerinde, vatandaşların sevgi gösterileriyle karşılandı.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı ve AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Recep Altepe, AK Parti Mudanya Belediye Başkan Adayı Arif Bayrak ile Mudanya’nın köylerinde seçim turu attı. Güzelyalı, Çağrışan, Hasköy, Dereköy, İpekyayla ve Çepni Köy’de vatandaşları ziyaret eden Başkan Altepe ile Bayrak, Mudanya sakinlerinin büyük ilgisiyle karşılandı.

Mudanya’nın sıkıntılarını bildiğini ve bugüne dek yapılamayan hizmetlerin 30 Mart’ın ardından yapılacağını kaydeden Başkan Altepe, Büyükşehir Belediyesi sınırlarının bütünşehir yasasıyla il sınırı olduğunu hatırlatarak, artık merkeze uzak kesimlerde yaşayan vatandaşların da Büyükşehir Belediyesi’nin hizmetlerinden nasibini alacağını belirtti.

“BAŞKANLAR VATANDAŞIN YANINDA”

AK Parti’nin Mudanya Belediye Başkan Adayı Avukat Arif Bayrak’ı da vatandaşlara tanıtan Başkan Altepe, “Bursa’nın hizmetlerini Mudanya’nın köylerine de taşıyacağız. Artık hizmette sınır kalmayacak. Bizler zaten bu yasadan önce de hizmetlerimizi kente uzak yerleşimlere taşıyorduk. Ancak 30 Mart’tan sonra kırsal kesimin de Büyükşehir’e bağlanmasıyla sorunları daha pratik çözümlerle sonuçlandıracağız. Örneğin köye bir gölet mi lazım, biz yapacağız. Eskisi gibi uzun beklemeler olmayacak. Büyükşehir her zaman yanınızda olacak. Mudanya Belediyesi ve genç belediye başkan adayımız Arif Bayrak da her zaman yanınızda olacak” dedi.

Vatandaşların dertlerini dinleyip isteklerini not eden ve sorunların çözümü için de talimat veren Başkan Altepe, Büyükşehir Belediyesi’nin kırsal kesim için yaptığı ve planlanan projeleri hakkında da halkı bilgilendirdi.

“BURSA KAZANSIN ÜRETİCİMİZ KAZANSIN”

BESAŞ’ın süt ve süt ürünleri fabrikası kurduğunu hatırlatan Başkan Altepe, “Şimdi de et ürünleri fabrikası kurmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Kırsal kesimi harekete geçirmek için çalışmalarımız var. Tarım A.Ş.’yi kuruyoruz. Bundan böyle zaten marka olan zeytin ve siyah incirin dünya çapında marka olmasına çalışacağız. Bursa’da yetiştirilen ürünlerimizin uluslararası pazara girmesi için gerekeni yapacağız. Artık dünya pazarlarına birlikte gireceğiz, uluslararası fuarlara da katılacağız. Meyvecilik ve sebzecilik için gerekli soğuk depoyu da kuracağız ki ürünleri daha iyi değerlendirelim. Hayvancılık için de gereken çalışmaları yapacağız. Bizim amacımız, hemşehrilerimizin daha çok kalkınmasıdır. Bursa kazansın, halkımız kazansın, üreticimiz kazansın istiyoruz” şeklinde konuştu.

Başkan Altepe, şehrin her köşesindeki eksiklerin giderilmesi için yoğun çalışmalar yaptıklarını vurgulayarak, “Biz bu hizmet işini severek yapıyoruz. Bekleyen çok iş var. Büyükşehir’in gücü halkımızın yanında. Mudanya’nın da arkasında Büyükşehir var, Recep Altepe var” dedi.

Başkan Altepe, 30 Mart yerel seçimlerinin en güzel şekilde sonuçlanacağına inandığını belirterek, hizmet yağmurunun süreceğine dikkati çekti.

Başkan Altepe, Mudanya dönüşünde de Fatih ve Çiftehavuzlar seçim irtibat bürolarını ziyaret etti.

TWITTER'DA Recep ALTEPE /