ALTEPE VE ESGİN’DEN NİLÜFER ÇIKARMASI

BURSA (İHA) – AK Parti Nilüfer Belediye Başkan adayı Dr. Mustafa Esgin, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ile birlikte Çalı, Kayapa ve Hasanağa mahallelerindeki esnafı gezdi. Başkan Altepe, halkın AK kadrolara olan teveccühünün çok fazla olduğunu ve seçimleri yüksek farkla kazanacaklarını söylerken, Esgin ise, “Nilüfer 31 Mart’tan sonra örnek belediye projelerine kavuşacaktır” dedi.

Seçim çalışmalarını aralıksız sürdüren AK Parti Nilüfer Belediye Başkan adayı Mustafa Esgin, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ile birlikte Çalı, Hasanağa ve Kayapa mahallelerindeki esnaflarla bir araya geldi. Esnafla tek tek tokalaşan Altepe ve Esgin, vatandaşların sıkıntılarını dinleyerek, projelerini anlattı. Bol bol hatıra fotoğrafı çektiren Altepe ve Esgin, kahvehanelerde vatandaşlarla sohbet etti. Başkan Altepe, hizmet alamadıklarından dert yanan Çalı Mahallesi sakinlerine, “Mustafaları değiştireceğiz, hizmeti göreceksiniz” diye konuştu. Altepe ve Esgin, Kayapa ve Hasanağa sanayi bölesindeki işadamlarıyla da görüşmeyi ihmal etmedi.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, görüştükleri bölgelerdeki vatandaşların hizmeti Ak kadrolardan beklediğini ifade ederek, “Biz Çalı, Kayapa ve Hasanağa’nın her türlü talebini yerine getiriyoruz, getirmeye de devam edeceğiz. Büyükşehir olarak bölgenin çağdaş anlamda gelişmesi için çalışmalarımız sürüyor. Nilüfer adayımız Esgin ile birlikte talepleri, eksiklikleri alıyor, projelerimizi anlatıyoruz. Burada halkımızın büyük bir teveccühü var. İnşallah çok yüksek bir farkla seçimi alacağız” dedi.

“NİLÜFER 31 MART’TAN SONRA ÖRNEK BELEDİYE PROJELERİYLE BULUŞACAKTIR”
Tarihi Çalı ile Kayapa ve Hasanağa’nın hizmet belediyeciliğiyle buluşturulamadığını ifade eden Dr. Esgin, “Yaptığımız yoğun temaslarla görüyoruz ki, bölgenin çevre ve çöpten altyapıya kadar birçok meseleleri var. Hizmet belediyeciliğinin Çalı ile buluşmadığını çok net olarak görüyoruz. Bu anlamda 31 Mart’tan sonra bölgenin örnek belediye projeleriyle buluşmasını istiyoruz. Parklarıyla, yeşiliyle, çevre düzenlemeleriyle hizmet belediyeciliğinin Çalı’da hakim olmasının gayreti içindeyiz. Vatandaşlarımız bunu ifade ediyor. Çalı, Hasanağa ve Kayapa’yı örnek spor tesisleri, tematik parklar ve ihtiyaç duyduğu belediyecilik hizmetleriyle buluşturma gayreti içinde olacağız. Ayrıca vatandaşlarımız, bölgenin kırsal kalkınmasında yerel yönetimleri yanlarında göreceklerdir” diye konuştu.

TWITTER'DA Recep ALTEPE /