ALTEPE: “HEMŞERİ DERNEKLERİ EN BÜYÜK ŞANSIMIZ”

BURSA (İHA) – Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursa’nın sosyal anlamda da zirveye çıkması noktasında hemşeri derneklerini büyük şans olarak gördüklerini söyledi.

Bursa Valisi Münir Karaloğlu ile Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Rize ve Çayeli’nin kurtuluşunun 96. yılı münasebetiyle, Rizeliler Kültür ve Yardımlaşma Derneği’ni ziyaret etti. Bursa Rizeliler Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Sebahattin Varlı ile Çayeliler Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Bedri Karaoğlu’nun ev sahibi olduğu ziyarette, protokol üyelerine Rize’den getirilen yöresel kahvaltı ürünleri ikram edildi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Rize ve Çayeli’nin kurtuluş yıldönümünü kutladı. Karadeniz insanının yüksek duyarlılığa sahip olduğunu vurgulayan Altepe, 6 dalda dünyaya 25 dalda da Türkiye’ye örnek çalışmalar gerçekleştiren Bursa’yı sosyal anlamda da zirveye taşımak için Rizeliler ve hemşeri derneklerinden destek beklediklerini ifade etti. Büyükşehir belediyesi olarak Bursalı çocukları geleceğe hazırlamak ve kentte yaşayanların hayat standartlarını yükseltmek için birbirinden işlevsel projeler ürettiklerini belirten Altepe, “Yaptığımız ve yapacağımız tüm çalışmalarda, bu kentte yaşayan ve Anadolu’nun değişik kentlerinden gelmiş hemşerilerimizi en büyük şans olarak görüyoruz. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da sizlerden destek bekliyoruz” dedi.

Altepe, Bursa’yla Bursalıların geleceğine ‘kentteki sivil toplum örgütleriyle birlikte’ sahip çıkmak istediklerini ifade etti. Bu konuda yapılacak çok iş olduğunu ve büyükşehir belediyesi olarak sivil toplum örgütlerinin yönetime katkısını önemsediklerini belirten Altepe, STK’lardan gelecek faydalı her türlü projeye destek vereceklerini kaydetti. Altepe, “Bursa’da her alanda büyük bir zenginlik ve güçlü bir alt yapı var. Bu şehrin mayasını da sizler oluşturuyorsunuz, hemşeri dernekleri oluşturuyor. Nerede bir hareket var, orada Karadeniz insanı bulunuyor. Özellikle Karadeniz insanı, Bursa’ya ve bu kentin geleceğine değer katıyor. Tüm bu enerjinizin sürmesini, geleceğimizi şekillendirmesini, güçlendirmesini diliyorum” diye konuştu.

Rizeliler Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Sebahattin Varlı ise, Başkan Altepe’nin ziyaretinden duydukları memnuniyeti dile getirdi. Bursa’da yaşayan Rizeliler olarak kendilerini Bursalı olarak gördüklerini ifade eden Varlı, horon ve hamsi gibi Karadeniz’e ait tüm değerleri Bursalılarla paylaşmak, yepyeni bir Bursa kültürü oluşturmak istediklerini söyledi.

Karaloğlu ve Altepe, ziyaretin ardından Rizelilerle hatıra fotoğrafı çektirdi.

TWITTER'DA Recep ALTEPE /